AKROBATYKA POWIETRZNA

         Co tydzień w sobotę realizujemy zajęcia z akrobatyki powietrznej dla dzieci w różnym wieku. Utworzone są dwie grupy początkująca, która uczy się wszystkich elementów od podstaw i zaawansowana na której poziom trudności wykonywanych ewolucji jest dużo wyższy niż na poprzedniej. Na każdym treningu doskonalimy i wprowadzamy nowe ćwiczenia, które dają możliwość do dalszego rozwoju i podnoszenia poprzeczki. W akrobatyce bardzo ważna obok gibkości jest siła i pełna koncentracja, bo bez nich nie poradzimy sobie na szarfach tak jak byśmy tego chcieli. Pewność siebie, odwaga i zdeterminowanie w tym co robimy powinno nas nigdy nie opuszczać.

W ubiegłą sobotę skupiliśmy szczególną uwagę na segmentach łączonych i dynamicznych. Grupie początkującej znane są już dobrze szpagaty, ,,krzyżaki”, ,,przewroty”, więc wprowadzone zostały spady na stopy. Oczywiście jak wiadomo początki są ciężkie, dlatego wszystkie sekwencje uczymy na początku na ziemi , czasem z pomocą krzesełek, a potem gdy dziecko potrafi już samodzielnie wchodzić i się wiązać na wysokości, asekurujemy je na górze. Grupa zaawansowana dodatkowo poznała motyw improwizacji na szarfach m.in. ruch dłonią przed każdym elementem, płynne wchodzenie i schodzenie z szarf. Zaczerpnęliśmy tego by pokazać, że nie tylko same ewolucje, ale również artystyczność odgrywa bardzo ważną rolę w układach.

Podsumowując akrobatyka powietrzna to młoda dyscyplina, która dopiero się rozwija, dlatego warto się z nią zapoznać i odnaleźć w niej swoją pasję.

Katarzyna Kiwak

About Author

  • Kacper Cupryś